Ką daryti susidūrus su archeologija?

Ką daryti susidūrus su archeologija?

Pirmą kartą susidūrus su archeologija statybų ar kitame žemės judinimo projekte, gali kilti daug iššūkių. Šiame įraše pateiksime pagrindinius žingsnius, kuriuos reikėtų atlikti dar prieš pradedant projektą arba projekto metu susidūrus su archeologiniais sluoksniais ar archeologiniais radiniais.

1

žingsnis

Pasitikrinkite, ar jūsų projektas nepatenka į saugomą teritoriją. Jei patenka – tai patikrinkite ar visas projektas, ar tik jo dalis. Tai galite padaryti Kultūros paveldo registre.
2

žingsnis

Pasidomėkite, ar jūsų objekto aplinkoje nebuvo anksčiau atlikti archeologiniai tyrinėjimai. Informaciją apie atliktus archeologinius tyrimus galima rasti Archeologiniai tyrinėjimai Lietuvoje publikacijose arba Mokslinės archeologijos komisijos duomenų bazėje.
3

žingsnis

Jeigu jūsų projektas patenka į anksčiau jau tyrinėtą teritoriją, galite kreiptis į Kultūros paveldo departamento specialistus, kad pagal ankstesnius tyrinėjimus jums pritaikytų žemesnę archeologinių tyrimų rūšį (pvz.: archeologinius žvalgymus vietoj žvalgomųjų tyrinėjimų).
4

žingsnis

Kreipkitės į Kultūros paveldo departamento teritorinį padalinį, kad jums išduotų sąlygas projektavimo arba žemės judinimo darbų leidimui.
5

žingsnis

Norėdami gauti archeologų paslaugų pasiūlymą, atsiųskite mums gautus Kultūros paveldo departamento reikalavimus, savo projekto schemą bei nurodykite jums reikalingus terminus. Dėl pasiūlymo ar konsultacijos kreipkitės el. paštu statybuarcheologija@gmail.com arba susisekite užpildydami užklausos formą.

Kaip patikrinti ar reikalingi archeologiniai tyrimai?